Jako instruktor narciarski PZN udzielam lekcji narciarskich od roku 1980. Od r. 1982 prowadzę ludzi w Tatry jako przewodnik tatrzański. W latach 1983-1985 byłem zawodowym ratownikiem tatrzańskim. Od r. 1985 do r. 1989 pracowałem jako pracownik wysokościowy Klubu Wysokogórskiego w Zakopanem. Od roku 1985 pracuję także jako instruktor taternictwa Polskiego Związku Alpinizmu. W sezonach letnich 1989 i 1990 pracowałem w Górach Skalistych dla Colorado Outward Bound School jako asystent instruktora. Od r. 1991 prowadzę własną działalność jako przewodnik górski, instruktor narciarski oraz instruktor taternictwa. Od roku 2000 posiadam międzynarodową licencję przewodnika wysokogórskiego i narciarskiego IVBV / UIAGM / IFMGA.

Obecnie pracuję jako ratownik TOPR, przewodnik wysokogórski i narciarski  IVBV, oraz jako instruktor narciarski, instruktor taternictwa a także przewodnik tatrzański.

Wprowadzałem Klientów na większość szczytów tatrzańskich, a na niektóre wierzchołki, jak np. na Gerlach, nawet kilkaset razy. Przechodziłem z Klientami m.in. takie drogi wspinaczkowe jak: "Hokejka" na zachodniej ścianie Łomnicy, droga Stanisławskiego na tejże ścianie, droga Łapińskiego i Paszuchy na Galerii Gankowej, droga Orłowskiego i Filar Centralny na Galerii Gankowej, kilkakrotnie Filar Puskasa na Galerii Gankowej, drogę Dieski na Galerii Osterwy, kilka dróg na zachodniej ścianie Gerlacha (m.in. drogę Galfy'ego), drogę Puskasa na lewym filarze południowej ściany Wołowej Turni, drogę Galfy'ego na Wielickiej Baszcie, drogę Puskasa na Szarpanych Turniach, drogę Plska i Zachovala na Szarpanych Turniach, kilkukrotnie "Międzymiastową" na Mnichu, zimą drogę Korosadowicza na Kazalnicy i wiele innych.

Poza Tatrami pracowałem jako przewodnik w Górach Skalistych, w Kaukazie oraz wielokrotnie w Alpach. Wchodziłem z Klientami m.in. na Vestal Peak, Pik Ukju, Pik Panoramnyj, Pik Skalnyj, Matterhorn, Mont Blanc, Monte Rosa, Lyskamm, Dom, Breithorn, Castor, Polluks, Gran Paradiso, Dom du Ecrins, Aig. de Toule, Tour Ronde, Aig Marbres, Aig. Berangere, Grań Rochefort,  i inne.

Na szczególną uwagę zasługugją nastepujace daty:

1993 - Uzyskanie I klasy w przewodnictwie tatrzańskim

1996-2000 -  Praca nad zmianą systemu szkolenia przewodników górskich w Polsce

2000 -  Podpisanie przedstawicielstwa Polski w Platformie IVBV / IFMGA / UIAGM i przyjecie. Przyjęcie Polski do IVBV : Chambery, 25.XI.2000
 


Udział w zawodach narciarstwa wysokogórskiego i wspinaczki letniej:

2001 - 29. mistrzostwa narciarskie IVBV w Sölden

2004 - Narciarskie mistrzostwa IVBV, Chamonix

2006 - Podczas mistrzostw wspinaczkowych IVBV w Bad Tölz